Články

Naši studenti v Anglii uspěli

Studenti 3. ročníků, kteří vyjeli na 2. běh zahraniční praxe v rámci projektu Work and Learn in England, jsou zpět, což trošku svádí k rekapitulaci.


Tak tedy: Pracovali v různých firmách v anglickém městě Plymouth (např. realitní kanceláře, auditorská firma, městské centrum), ale jedno měli společné: jejich zaměstnavatelé je velmi chválili. Práci, kterou pro ně měli nachystanou na pár týdnů dopředu, zvládli studenti během několika dnů, a to velmi kvalitně. Kreativně si poradili například i s odlišnou anglickou klávesnicí a dalšími úskalími. Zaměstnavatelé obdivovali jejich odborné dovednosti i dobrou angličtinu a řada studentů odjížděla z Anglie s nabídkou práce či se skvělým doporučením.

A to je rozhodně dobrá zpráva pro všechny učitele, kteří je připravují, i pro celou naši školu. I ve srovnání s mnoha dalšími studenty z jiných zemí naši třeťáci uspěli.

Třešničkou na dortu pak byla fotografie naší skupiny v anglických novinách The Herald v článku pojednávajícím o oboustranné prospěšnosti zahraničních stáží.

Článek v Plymouth Herald

http://www.plymouthherald.co.uk/Plymouth-firms-benefit-14bill-euro-work-placement/story-26149983-detail/story.html

Plymouth - na pracovišti

Dvouletý projekt Work and Learn in England, který naše škola realizovala díky grantu z evropského programu Leonardo da Vinci, se chýlí ke konci. Všem studentům, kteří se ho letos i vloni zúčastnili, děkuji za odvahu, zodpovědný přístup a výbornou reprezentaci školy a České republiky. Moc děkuji i všem kolegům a zaměstnancům školy, kteří byli do projektu zapojeni.

Pro všechny zájemce z řad studentů i pedagogů chystáme povídání s fotografiemi z anglického Devonu a Cornwallu.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.