Články

„Jste to právě vy, kdo může ovlivnit budoucnost,“ vzkazuje studentům bývalý politický vězeň

5. listopadu jsme se na naší škole připojili k celorepublikové akci Příběhy bezpráví, kterou pořádá společnost Člověk v tísni.


Příběhy bezpráví přibližují studentům prostřednictvím dokumentárních i hraných filmů moderní československé dějiny. Mladí lidé mají možnost setkat se s pamětníky totalitního bezpráví.

U nás jsme promítali dokument Hitler, Stalin a já. Společně s 1. D a 2. A film zhlédl i náš host, pan Albert Černý. Původně herec, který v 70. letech kritizoval komunistický režim, zakládal Klub angažovaných nestraníků a podepsal prohlášení Charta 77, byl následně odsouzen za podvracení republiky a svůj trest v délce tři a půl roku si odpykal v těžké věznici na Borech. Po Listopadu 89 byl aktivní v politice, stal se i poslancem, a přestože je dnes už v penzi, k politickému dění se vyjadřuje stále.

Na závěr svého povídání proto připomněl studentům, že jsou to právě oni, kdo by měl být aktivní, jít do politiky a zlepšovat svět.  

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.