Články

Středoškolské mistrovství ČR v požárním sportu

Ve dnech 20.–21. 4. 2017 se konalo na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích II. středoškolské mistrovství ČR v požárním sportu.

Na nezájem o tuto akci z řad středních škol si pořadatelé rozhodně nemohli stěžovat. Počet přihlášených družstev a jednotlivců byl opravdu překvapivý. Celkem se spolu utkalo 10 družstev žen a 23 družstev mužů a k tomu se přidali ještě jednotlivci z obou kategorií.

Školy, které letos bojovaly o titul středoškolského mistra či středoškolské mistryně ČR v požárním sportu, byly opravdu z celé republiky. A proto jsme nechtěli u této akce chybět ani my. Družstvo děvčat se přihlásilo do soutěže v tomto složení: M. Couralová, A. Jurášková, I. Jurčáková, K. Olivíková (všechny 2. A), G. Kovaříková (1. A), K. Šilcová (1. B) a A. Rochovanská (3. C).

Soutěžními disciplínami byly: běh na 100 m s překážkami, štafeta 4 x 100 m s překážkami a královská  disciplína požární útok.

Nejlepší umístění v celkovém součtu bodů a titul středoškolské mistryně ČR v požárním sportu letos obhájila děvčata pořádající SPŠCH Pardubice. Naše děvčata při svém premiérovém vystoupení ostudu určitě neudělala. Na medaile bohužel nedosáhla a v celkovém pořadí skončila na 7. místě.