Články

Expedice bronzového týmu DofE

Dne 7.–8. října 2017 se náš bronzový, ryze dívčí, tým DofE vydal na ostrou expedici, jejímž cílem bylo poznávání moravského kulturního dědictví a krás přírody jižní Moravy. Školitele expedice nám opět dělala paní učitelka Šilová a hodnotitele paní učitelka Zemanová.


Po pečlivé přípravě jsme se v sobotu konečně vydaly na cestu. Jako první jsme navštívily zámek Milotice, na kterém jsme absolvovaly nejen klasickou prohlídku, ale také jsme se oblékly do dobových kostýmů, což pro nás dámy byl velký zážitek. Poté už jsme se pěšky vydaly do kempu přes krásnou vinařskou vesničku Šidleny. Večer v kempu jsme si uvařily teplé jídlo, zahrály si pár her a šly brzo spát, jelikož druhý den nás čekala jednou tak dlouhá trasa.

 V neděli jsme se vzbudily do chladného deštivého rána. Uvařily jsme si snídani a opět se vydaly na cestu, tentokrát už k cíli naší expedice. Po chvíli cesty přestalo pršet a takové počasí nám naštěstí vydrželo až do konce. Po několikahodinové cestě, která opět vedla krásnou krajinou, především vinicemi, jsme konečně dorazily do cíle naší expedice - do muzea vína v Mutěnicích. V muzeu se nám moc líbilo, prohlídka byla velmi zajímavá a i pan průvodce byl velice milý a ochotný. Dozvěděly jsme se například, jak se víno vyrábělo dříve (tehdy se ještě vše dělalo ručně a výroba vína byla výhradně v režii žen), jak vzniká růžové víno (a ne, není to smícháním červeného a bílého vína:)), ale také jsme měly možnost nahlédnout do původní účetní knihy, což nás jako studentky obchodní akademie přinejmenším zaujalo.

 Naše expedice pomalu, ale jistě končila, a aby toho po dvou dnech plných chůze nebylo málo, musely jsme ještě dobíhat na vlak, který jsme ale naštěstí stihly. Myslím, že za všechny členy našeho týmu můžu říct, že expedice se nám moc líbila a všechny jsme byly více než spokojené.

expedice