Články

Poznávací zájezd do Francie a Katalánska

Ve dnech 30. 9.–8.10. 2017 se 16 studentů ze 2. a 3. ročníku zúčastnilo poznávacího zájezdu do Francie a Katalánska.


Program byl opravdu bohatý. Nejprve jsme zavítali do Monaka, kde jsme po společné procházce kolem významných památek navštívili Oceánografické muzeum. 

Ve Francii jsme obdivovali krásy dvou historických měst na jihu – Arles a Nimes, obě známá pro svůj římský amfiteátr.

Po cestě do Pinedy de Mar, letoviska na pobřeží Costa Brava, jsme se zastavili v Gironě, krásném historickém městě na řece Onyar. Podnikli jsme okruh starou částí města, kde se nachází např. gotická katedrála, kostel Sant Feliu, židovská čtvrť a další památky.

V Pinedě jsme strávili čtyři dny a využili ji jako strategického místa pro výlety do Barcelony. V Barceloně jsme se vydali po stopách katalánského architekta Antonia Gaudího a stálo to za to. Viděli jsme jeho chrám Sagrada Familia. Procházkou jsme došli k jeho domům La Pedrera a Casa Battló a nakonec jsme si šli odpočinout do Güellova parku. Fanoušci fotbalu zavítali na stadion Nou Camp a milovníci architektury zase do Poble Espanyol, což je vesnička s typickými stavbami ze španělského venkova. Samozřejmě jsme se nezapomněli projít po hlavní třídě La Rambla, na jejímž konci se nachází památník Kryštofa Kolumba. Viděli jsme také olympijský areál na vrcholu Montjuic a zavítali do historické části Barcelony – Barri Gótic.

Jelikož bylo nádherné slunečné počasí, užili jsme si i koupání v moři a po španělské gastronomii se nám bude asi ještě dlouho stýskat. A nesmíme zapomenout ani na španělštinu. Její procvičování např. na recepci nebo v obchodech bylo na denním pořádku.

Na cestě zpět do Zlína jsme se opět zastavili v Provence, abychom si prohlédli římský akvadukt Pont du Gard a staré město v Avignonu, obě místa uvedená na seznamu světového dědictví UNESCO. Naší poslední zastávkou bylo alsaské město Štrasburk.

Zájezd jsme si všichni užili, některým se ani nechtělo domů. Panovala skvělá nálada, a to i díky našim průvodcům, kteří sršeli humorem a předali nám hodně zajímavých dějepisných a zeměpisných informací.

Bylo by skvělé zopakovat si podobný zájezd i v budoucnu!