Články

Letní brigáda s ovečkami

V polovině června jsme se vydaly na letní brigádu na sever Skotska, a to pracovat v hotelu poblíž města Inverness. Naše dobrodružství začínalo v hlavním městě České republiky, z kterého jsme odlétaly na prázdniny do neznáma.


Jako první jsme navštívily Edinburgh, kde nás na letišti čekal pan George Stone, který nám okamžitě pomohl vyřídit naše National Insurance nutné pro všechny pracující ve Velké Británii a poté nás dopravil až do Inverness.  Do hotelu jsme cestovaly společně s dalšími dvěma studentkami z Česka taxíkem a naše dobrodružství mohlo začít.

Začátky byly celkem náročné jak s angličtinou, tak i v práci, jelikož jsme nastoupily přímo na začátku sezóny letních svateb.  Po pár dnech jsme si však zvykly a vše probíhalo v pořádku. Více jsme se poznaly s Janou a Michaelou, se kterými jsme sdílely společné ubytování, a také s dalšími spolupracovníky.

Navštívily jsme spoustu zajímavých míst jako Loch Ness, Aviemore, Nairn, Rosemarkie, Fortrose a další místa. Skotská krajina je překrásná, v podstatě jsme obklopeny ovečkami, neboť okolí je plné pastvin.

Práce je velmi různorodá, ze začátku jsme pracovaly hlavně v oblasti Housekeepingu, což zahrnuje úklid hotelových pokojů, a poté nám přidělovali i směny při snídaních, svatbách, výpomoc v kuchyni, při večeřích a všude, kde bylo třeba.

Achnagairn Estate je jedna z nejvíce žádaných lokalit pro svatby ve Velké Británii. Historie hotelu sahá až do roku 1663. Za druhé světové války se hlavní budova využívala jako nemocnice. Současní majitelé Gillian and Michael Lacey-Solymar strávili dva roky rekonstrukcí hradu a jeho renovací. Podařilo se jim zachovat historickou atmosféru budovy, ale dokázali jí také vdechnout moderní styl. Hlavní budova je používána jako hotel od roku 2008 a luxusní ubytování pro hosty bylo otevřeno v roce 2015. V areálu hotelu se také nachází pětihvězdičková restaurace, která je oceněna dvěma rozetami od společnosti AA.

I přes náročnou práci si pobyt velice užíváme a posíláme pozdravy do Zlína.