Články

Na cvičné expedici DofE

V pátek 9. listopadu 2018 jsme společně s panem učitelem Štouračem a naší šestičlennou skupinkou (Sára Stiksová, Anita Krajčová, Kateřina Zindlerová, Tereza Mudříková, Hedvika Čalová a Aneta Hrbáčková) vyrazili na svou cvičnou expedici DofE Tesák – Hostýn.


Autobusem jsme se dopravili ze zlínského nádraží na první místo, a to Tesák, kde jsme strávili páteční noc v chatkách v kempu Chata pod Tesákem. Po příjezdu jsme se věnovali aktivitám jako je sbírání dřeva, zakládání ohně, vaření a poznávání hvězdy Polárky. Večer jsme si zpříjemnili i hudebně - v podání ukulele a zpěvu.

Další den ráno jsme zahájili plnění hlavního cíle naší cvičné expedice, výšlap na Hostýn a poznávání okolí. Nastudovaly jsme si společně s holkami plán trasy podle mapy, kterou jsme si nesly s sebou, a vydaly se na cestu. Po pár hodinách náš tým konečně dorazil na místo.

Navštívili jsme Baziliku Nanebevzetí Panny Marie a také jsme šli křížovou cestou. Poté co jsme obešli všechny otevřené památky, jsme nastoupili do autobusu, kde oficiálně naše expedice skočila.

A pak nás čekala už jenom cesta zpátky do Zlína na autobusové nádraží. Svou expedici jsme si všechny moc užily, naučily jsme se nové věci a odnesly jsme si i ponaučení pro ostrou expedici, která nás bude čekat za dva týdny v Lednicko-valtickém areálu.