Články

Účastníky DofE jen tak něco nezlomí aneb Na expedici netradičně v listopadu

V sobotu 24. listopadu 2018 jsme vyrazily s naší DofE skupinkou na ostrou expedici do Lednicko-valtického areálu.


Hned ten den jsme navštívily Apollonův chrám a zámek Lednice, kde jsme absolvovaly prohlídku s průvodcem. Naší další zastávkou byl minaret a jeho nekonečné schody, které nám daly opravdu zabrat, ale výhled za to úsilí stál. Poté jsme se vrátily zpátky do kempu, kde jsme si uvařily zaslouženou večeři a přenocovaly.

Následujícího dne jsme brzy ráno vyrazily směr Valtice. Po cestě jsme viděly tři stavby: Tři Grácie, Sv. Huberta a Rendez-vous. Jakmile jsme dorazily k zámku Valtice, prohlédly jsme si jeho zahrady a pak následoval oběd. Potom jsme se přemístily do Břeclavi a navštívily tamní kostel. Pak už nás čekala jen cesta na vlakové nádraží v Břeclavi, kde naše expedice skončila a byla prohlášena za úspěšnou. 

Díky oběma expedicím jsme si zlepšily orientaci v terénu, naučily se správně rozdělat oheň a spolupracovat v jednom týmu. Ale hlavně jsme si vše užily a budeme na to vzpomínat určitě v dobrém. Díky patří našemu školiteli – panu učiteli Štouračovi – a také hodnotiteli celé expedice – panu Lukovicsovi. Děkujeme! Tým Anita, Sára, Kačka, Aneta a Heďa.