Články

Zlato, stříbro a bronz z MR OPEN

Již 26. ročník Mistrovství republiky ve zpracování textu pořádala ve dnech 6.–8. prosince 2018 Obchodní akademie Hovorčovická v Praze.


Jedná se o velmi náročnou soutěž, protože soutěžící musí předvést své dovednosti v různých disciplínách (wordprocessing, korektura textu, protokolování, Real Time Competition, diktát C-B-A, 30minutový opis s penalizací 100 úhozů za chybu, audiotranscription).

Školu reprezentovali – Jan Marčík a Darina Kalíková ze třídy 4. B, Adéla Strnadová a Magdaléna Mrlíková ze třídy 2. C.

Nejlepšího výkonu dosáhla Adéla Strnadová, která soutěžila ve všech disciplínách kromě wordprocesingu. V protokolování obsadila 1. místo, v audiotranscription 2. místo a 3. místo si vybojovala v 30minutovém opise, v korektuře textu 6. místo. V celkovém pořadí  kategorie žáci skončila na krásném 2. místě.

Magdaléna Mrlíková v kategorii žáci skončila v celkovém pořadí na 9. místě. V protokolování a v audiotranscription skončila na 5. místě, v korektuře textu na 7. místě a v 30minutovém opisu na 8. místě.

Janu Marčíkovi v kategorii junior náleží v celkovém pořadí 5. místo. V protokolování obsadil 2. místo, v korektuře textu a v diktátu C-B-A skončil na 4. místě a nakonec získal 5. místo v 30minutovém opisu.

Darina Kalíková v kategorii junior vybojovala v celkovém pořadí 7. místo. V protokolování skončila na 4. místě, v diktátu C-B-A na 5. místě, v 30minutovém opisu na 7. místě a v korektuře textu na 8. místě.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.