Články

Nejlepší v kraji

Na podzim loňského roku naše děvčata vybojovala prvenství v okresní soutěži házené dívek, čímž si zajistila postup do kola krajského.


Krajské kolo se konalo minulý týden ve čtvrtek ve sportovní hale v Zubří. Sešly se zde týmy velmi dobré úrovně. V prvním zápase proti gymnáziu z Rožnova pod Radhoštěm jsme překvapily samy sebe a nad kvalitními soupeřkami jsme zvítězily 15:9.

Motivované prvenstvím v kraji jsme šly i do druhého zápasu proti OA a VOŠ z Valašského Meziříčí. Nasazení bylo obrovské a soupeřky jsme zdolaly poměrem 13:9. Posledním týmem, který proti nám nastoupil, byla děvčata gymnázia ze Starého Města. Jisté první místo v turnaji a patrná únava se podepsaly na naší těsné prohře.

Ale i tak jsme zvítězily v krajském finále a zajistily si postup do kvalifikace o republikové finále, které se odehraje příští týden opět v Zubří.

Obchodní akademii skvěle reprezentovaly: Dabrowská Daniela 4. C, Hřibová Karolína a Polášková Markéta 3. C, Jenáčková Klára a Netopilová Kristýna 3. B, Jurčová Nela a Klinkovská Jana 3. D, Daňková Karolína 2. D, Devátá Karolína 2. C.

Do kvalifikace přejeme našim hráčkám hodně sportovních úspěchů.