Články

Do Prahy za divadlem – podruhé

Stejně jako v loňském roce, i o letošních pololetních prázdninách vyrazila skupina studentů – zájemců o divadlo a památky do Prahy.


Chladné počasí se může jevit pro návštěvu hlavního města jako nevýhoda, nás ale zima neodradila. Naopak mnoho známých míst je možné v tomto období projít vlastním tempem a bez davu turistů. 

A tak jsme byli první den našeho výletu skoro sami na Petříně, v knihovně Strahovského kláštera i v areálu Pražského hradu. Nesměli jsme samozřejmě vynechat ani fotku skupiny na Karlově mostě, pro srovnání na stejném místě jako přesně před rokem.

V protikladu k poloprázdným ulicím Prahy nás večer čekalo do posledního místa zaplněné Švandovo divadlo. Na programu totiž byla už 150. repríza divadelní hry Kurz negativního myšlení, a to za přítomnosti norského autora filmové předlohy.

V sobotu jsme zase v klidovém režimu prošli centrum Prahy a Galerii Rudolfinum. V kontrastu k této krásné budově je nyní uvnitř k vidění výstava amerického kameramana a režiséra Arthura Jafy, který se zabývá problémy současné Ameriky.

A opět jako loni jsme si obě cesty vlakem zpestřili tradiční hrou Krycí jména, tím pádem nám tři hodiny utekly jako voda.

Vypadá to, že z pololetní návštěvy Prahy se pomalu stává tradice…