Články

Krajské kolo Ekonomické olympiády

Na konci jarních prázdnin zveřejnil Institut ekonomického vzdělávání výsledky krajských kol středoškolské soutěže Ekonomická olympiáda.


Z 1300 žáků Zlínského kraje, kteří se zúčastnili školních kol Ekonomické olympiády, postoupilo do krajského kola i 7 našich studentů: Helena Čermáková (3. C), Dominika Dostálová (3. B), Jan Farkaš (4. C), Le Diep (3. B), Jakub Pastorčák (4. B), Adéla Slintáková (4. C), Aneta Tománková (4. C)

Ekonomická olympiáda je celorepubliková soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům 1. až 4. ročníku všech typů středních škol. Struktura soutěže je tříkolová (školní kolo, krajské kolo, finále).

Testování v krajských kolech probíhá písemnou formou. Test obsahuje čtyři sekce. Pět otázek v první sekci má pouze jednu správnou odpověď, další sekce jsou zaměřeny na řešení ekonomických úloh. Studenti mohli získat celkem 100 bodů, na test bylo vyhrazeno 45 minut.

Krajské kolo ve Zlínském kraji se konalo 7. února 2019 a zúčastnilo se ho 92 studentů. Z naší školy si nejlépe vedl Jakub Pastorčák (4. B), který se umístil na 4. místě. Gratulujeme.

Všem výše uvedeným studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.