Články

Skvělí kolegové a nové zkušenosti. Studentky se dělí o své dosavadní zážitky ze stáže v Německu

Většina studentů zapojených do projektu Work and Learn in Europe – New Challenge (Erasmus+) se ocitla už za polovinou svého pobytu. Jaké jsou jejich dojmy ze stáže v Lipsku?


Karolína Holcová, 2. D:

Pracuji ve firmě VDI - GaraGe gGmbH, což je organizace zajišťující různé workshopy a semináře pro děti a dospívající, především v oblasti technologie, biologie či automatizace. Má pracovní náplň je velmi různorodá. Pomáhám hlavně s kancelářskými pracemi jako je tvoření tabulek a grafů, vyplňování formulářů nebo práce s tiskárnou. Velmi zajímavá byla pro mě účast na semináři o robotice nebo práce s 3D tiskárnou, což jsou další činnosti, kterými se firma zabývá. Práce zde mě baví a každý den získávám nové zkušenosti, jazykové znalosti a zážitky.

Zuzana Petrůjová, 2. A:

Pracuji ve firmě Mosaik Leipzig e. V., která se zabývá poradenstvím pro migranty. Mými kolegy jsou hlavně psychologové, které stmelují tzv. team asistenti. Jeden z těchto asistentů je mým nadřízeným. Učím se hlavně práci v systému, zapisuji klienty, vyřizuji poštu (elektronicky i ručně), sháním překladatele, potvrzuji schůzky a dělám mnoho dalších zajímavých činností. Pozitivnější přístup k práci a ke klientům jsem ještě neviděla. Ve své firmě jsem maximálně spokojená!

Anna Kubišová 2. C a Adéla Švachová, 2. A:

Pracujeme obě ve firmě Siegfried Schuster GmbH. Firma se specializuje na floristické vybavení. Náplní naší práce je úprava fotek v programu Adobe Photoshop, překládání článků pro webové stránky či pořizování fotografií výrobků firmy. Všichni kolegové jsou vstřícní a ochotni poradit, proto se cítíme v práci velmi dobře.

Anita Krajčová, 2. C:

Firma, ve které pracuji, se nazývá Ministerium für Abenteuer (Abenteuer znamená česky dobrodružství). Firma pořádá pro školy a organizace různé akce, kterých jsem se také první týden účastnila. Nyní pracuji v kanceláři. 

Moje práce je velmi rozmanitá - vyřizování voucherů, překlady,  pomoc při plánování akcí apod. Všichni zaměstnanci jsou velmi milí a vstřícní a jsem velmi spokojená. Během pobytu v Lipsku jsem si hodně rozšířila německou slovní zásobu.

Kateřina Malá, 2. D:

Pracuji v agentuře Wisamar, která spolupracuje s různými organizacemi, pořádá jazykové kurzy, podílí se na mnoha projektech a zajišťuje zahraniční pracovní stáže studentů (i tu naši). Mojí hlavní náplní je práce na počítači. Pracuji společně se svými kolegy Thomasem a Katjou v programech Adobe Photoshop nebo WordPress. Jsem obklopena úžasnými lidmi, proto mě tato práce velmi baví a naplňuje.