Články

Výlet na západ Irska pokračuje – zážitky z druhého dne

Ráno hned po snídani jsme v Galwayi opět nastoupili do autobusu a vydali se na další zajímavá místa. První zastávka – Cong Abbey.


Jednalo se o ruiny kláštera, které jsme důkladně prozkoumali a hlavně zfotodokumentovali. Když jsme prošli parkem, objevila se před námi zřícenina rybářského domku, který patřil mnichům. Po prohlídce těchto míst jsme si prošli vesničku Cong, kde se natáčel slavný westernový film Quiet Man, a vyrazili jsme dál.

Při cestě autobusem jsme projížděli národním parkem Connemara a údolím Inagh. Jelikož bylo nádherné počasí, viděli jsme úžasná panoramata jezer a vysokých hor. Při pozorování krajiny utekla cesta jako voda a už jsme zase vystupovali z autobusu. Byli jsme totiž v oblasti Kylemore Abbey. Tady jsme se nejprve procházeli zámeckými zahradami a pak jsme se podívali do nádherného zámečku, který byl obklopený jezerem a vypadal jako z pohádky. Kousek vedle zámečku byl v lese ukrytý krásný kostel.

Všechno jsme si nafotili, ať potom můžeme doma rodičům ukazovat, co jsme navštívili. Tohle byla naše poslední zastávka, a tak nasedáme do autobusu a odjíždíme směr Dublin. Po cestě opět vidíme zajímavé přírodní úkazy. Náš pan řidič a zárověň taky průvodce byl během celého výletu strašně milý o všech místech nám řekl nějakou zajímavost. Místa, která jsme viděli, byla úchvatná. Pan průvodce neměl chybu a nálada po celou dobu výletu byla taky skvělá, takže jsme si to náramně užili.