Články

Na kolech i na lodičce – poslední týden v Německu

Náš poslední víkend se nesl ve znamení sportu.


V sobotu jsme se vydali do nedaleké půjčovny, kde jsme si zapůjčili městská kola, která jsou typická pro dopravu v Lipsku. Na kolech, v závěsu za panem učitelem Volaříkem, jsme jeli k nedalekému Cospudenerskému jezeru, kde jsme strávili celé odpoledne. U jezera jsme si zahráli volejbal a odvážlivci si vlezli i do vody.

V neděli jsme navštívili místní ZOO, která je jednou z nejkrásnějších a na druhy nejbohatších zoologických zahrad v Evropě. Od naší ZOO se liší především velkými výběhy pro zvířata a překvapilo nás také hodně druhů opic. Na závěr nás uchvátila plavba lodičkou v obrovském Yucatanu.

Máme před sebou poslední týden své stáže. Budeme nejen pracovat, ale také navštívíme nejznámější památky Lipska, jako například Památník bitvy národů.

V pátek nás čeká velmi náročný den. Nejenom, že dostaneme certifikáty o absolvování naší praxe v agentuře Wisamar, ale také máme před sebou poslední nákupy a hlavně balení. Celý pobyt zakončíme společnou večeří, kterou tentokrát ale nebude vařit pan učitel, jehož jídla by zasloužila Řád zlaté vařečky.