Články

Státní svátek v Německu naše stážistky dokonale využily

Své poslední dny v Německu jsme strávily různorodě.


Ve středu jsme se rozloučily s pracovištěm, s kolegy a s novými přáteli. Všechny jsme se shodly, že práce a její prostředí nám bude velmi chybět.

Ve čtvrtek byl státní svátek, který jsme odstartovaly cestou na Památník bitvy u Lipska, z něhož se nám naskytl výhled na celé město. Z dálky se tyčila jakási kopule, která měla být naším dalším cílem. Nebyla daleko, takže jsme šly po svých okolo spousty prodejen automobilů různých značek (např. Mercedes a BMW), jejichž cena nám zkazila představy o našich budoucích vozidlech. 

Ani jsme se nestihly vzpamatovat a už se před námi tyčila ona kopule – Panometer. To je největší 360° panorama na světě. Díky obřím obrazům jsme se procházely v obrovské zahradě, vnímané ale z mikroskopického pohledu.

V pátek ráno jsme jely do agentury Wisamar, která zprostředkovala celou naši stáž Erasmus+. Popovídaly jsme si o našem pobytu, o vzdělávacích systémech, vyplnily jsme dotazník a stáž byla oficiálně ukončena předáním certifikátů.

A to jsme musely oslavit. Všichni jsme se vydali na poslední společný oběd do české restaurace. Nezbývalo už nic jiného, než nakoupit poslední dárky pro rodiny a kamarády a zabalit (to byl ovšem jeden z nejtěžších úkolů celé stáže).

Na další den ráno už jsme jen Lipsku naposledy zamávaly a odjely jsme s velkým množstvím zážitků vstříc domovu.