Články

Studentky na dlouhodobé stáži – výlet do Severního Irska

V den odjezdu našich spolužáků, se kterými jsme prožily krásný předešlý měsíc, jsme se vydaly na třídenní výlet do nedalekého města Belfast, které je součástí UK.


Cesta nám rychle utekla, jelikož z Dublinu do Belfastu to trvalo přesně dvě hodinky. Poté, co jsme našly naše ubytování, jsme se vydaly na malý průzkum okolí. Rozhodly jsme se, jako správní čeští (vietnamští) turisté, že po dobu svého pobytu nevyužijeme služby místní hromadné dopravy. 

Na cestě k ubytování jsme si povšimly krásné velkolepé stavby. Po chvilce toulání městem jsme onu stavbu znovu objevily a posléze zjistily, že se jedná o místní radnici. Před radnicí jsme si udělaly menší piknik a naplánovaly další dny.

V neděli jsme zašly na St. George’s Market, který byl vybudován mezi lety 1890-1896 a na stejném místě se tento trh konal každý pátek už od roku 1604. Tento trh nás překvapil svou různorodostí. Mohly jsme zde zahlédnout umělecká díla, šperky, knihy, oblečení, mořské plody, bioprodukty, cukrovinky, nápoje všeho druhu, ale i hračky pro nejmenší. Taky jsme uviděly místní Big Ben, který se od toho originálního liší hlavně velikostí, a tím si některé z nás splnily výlet do Londýna.

Poté jsme zamířily do botanické zahrady, kde jsme si udělaly malý piknik a pozorovaly poklidné dění kolem sebe. Nezapomněly jsme ani projít růžovou zahradou, avšak ordinaci jsme nenalezly. Cestou z botanické zahrady jsme uviděly The Queen’s University of Belfast. Neminuly nás ani vtipné zážitky jako je nalezení vietnamské vlajky nebo zjištění, že pro některé obchody jsme stále Československo. 

Výlet jsme zakončily největším muzeem Titaniku. Tahle prohlídka nám poskytla spoustu informací, zážitků a nemálo emocí. Celé naše dobrodružství jsme si velmi užily a Belfast v nás zanechal pozitivní dojem.