Články

Exkurze do Tescomy

Dne 31. října 2019 se naše zvídavá třída 2. C vydala na exkurzi do Tescomy.


Po příchodu do firmy nás přivítaly dvě velmi milé zaměstnankyně a seznámily nás s programem naší návštěvy. Rozdaly nám oranžové vestičky a rozdělily nás do 2 skupin: jedna šla do logistiky, zde si prohlédla sklad a zjistila, jak se zboží do skladů přijímá. Někteří odvážlivci si vyzkoušeli jízdu na vysokozdvižném vozíku. Ze skladů jsme se přesunuli na místo, kde zaměstnanci balili zboží do krabic. Také jsme se dozvěděli o procesu, kterým musí balík „projít“, než se odešle zákazníkovi.

Poté se skupiny vyměnily a prohlídka pokračovala v oddělení kvality. Zde nás provedly laboratoří testující chemickou stránku výrobků. Odtud jsme se přesunuli do kanceláře určené k vymýšlení výrobků, které budou nově uvedeny na trh. Pak jsme vstoupili do oddělení, v němž se testuje životnost výrobků. V poslední kanceláři milé paní kuchařky testovaly výrobky vařením.

Z kvality jsme přešli do vzorkovny, zde nám bylo vysvětleno, jak probíhá inventura a inventarizace.

Na závěr prohlídky jsme odevzdali oranžové vestičky a dostali jsme milé dárečky. Tuto exkurzi jsme si všichni moc užili a jsme rádi, že jsme na vlastní oči mohli vidět, jak to funguje v prosperující firmě.