Články

Reportáž ze Španělska: Prezentujeme a stavíme lidské věže

Dnes (19. 11. 2019) jsme již třetí den ve Španělsku ve městě Granollers, kde se sešli studenti a učitelé ze šesti zemí zapojených do projektu GamifIEd (Erasmus+).


V neděli se uskutečnila cesta a seznámení s rodinami, které proběhlo velmi dobře.

Druhý den byl velmi náročný. Studenti ze Španělska nás provedli školou a prezentovali jsme naše video a digitální hry, které jsme vytvářeli v anglickém jazyce. Jsme tu nejstarší z účastníků ze všech zemí, ale i přesto si s ostatními velmi rozumíme. Zejména se Španěly, u kterých bydlíme. Jsou velmi přátelští, a i když neumí nikdo z nás dokonale anglicky, dorozumíváme se velmi dobře a občas použijeme i ruce.

Na první pohled jde vidět, že mají jinou kulturu a zvyky. Snažíme se je naučit pár slov česky a oni nás na oplátku učí španělsky/katalánsky. Zpívali jsme si také písničky v našich rodných jazycích. Dnes jsme k večeru vyrazili do blízkého města Caldes de Montbui, kde jsme měli nejprve volný program. Celou dobu jsme strávili s našimi hostiteli.

Poté jsme na vlastní kůži vyzkoušeli katalánský zvyk – lidské věže. Někteří z nás zvládli i tři „lidská patra“… Co na to říct – dnešek stál opravdu za to!