Články

Celostátní finále soutěže Ekonomický tým

Dne 4. prosince 2019 se trojice žáků naší školy ve složení Helena Čermáková, Lenka Bachová a Jakub Zicha zúčastnila celostátního finále soutěže Ekonomický tým Junior 2019, které se konalo na Obchodní akademii a Vyšší odborné škole v Příbrami.


Po výhře v krajském kole na konci září se tato trojice zaměřila na vypracování projektové práce na téma „Vliv online marketingu a influencerů na společnost“. Poté studenty čekala již zmíněná pořadatelská škola v Příbrami.

V testu bylo zapotřebí zodpovědět 80 otázek z ekonomiky, účetnictví, práva, informačních technologií a dalších (celkem deseti) odborných oblastí. Třicet minut bylo vyhrazeno zdramatizování tématu „Jistota zaměstnání nebo riziko podnikání“ zadanému odbornou porotou. 

I když naše trio neobsadilo stupně vítězů, poměřit své znalosti se 13 nejlepšími týmy z celkem 80 obchodních akademií v České republice bylo určitě velmi cennou zkušeností.

K dosaženému úspěchu našemu týmu srdečně blahopřejeme, dík patří i všem učitelům, kteří se na přípravě studentů na soutěž podíleli.