Články

Krajské kolo Ekonomické olympiády

Ve středu 5. února 2020 se na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně uskutečnilo krajské kolo Ekonomické olympiády.


V tomto již IV. ročníku olympiády se školních kol zúčastnilo 18000 studentů z 390 středních škol. Ve Zlínském kraji byla účast ve školních kolech v počtu 1333 studentů, do krajského kola ve Zlínském kraji postoupilo 106 studentů, přibližně 7 % studentů, což je percentil 93.

A jaká byla  úspěšnost na naší škole? Studenti 3. a 4. ročníků naší školy (v počtu 139 studentů) se v prosinci 2019 zúčastnili školního kola, do krajského kola postoupilo 11 studentů. Dne 5. února 2020 se krajského kola ve Zlíně zúčastnili 4 studenti: Anna Kubišová (3. C), Dominika Dostálová (4. B), Jakub Homolka a Ondřej Kubík ze 4. D.

V rámci 45minutového testu studenti řešili otázky otevřené i uzavřené z oblasti ekonomie a financí. Výsledky krajských kol budou zveřejněny začátkem měsíce března 2020. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytvářejí ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky. Soutěž vrcholí slavnostním finále v České národní bance.

Děkujeme všem studentům, kteří se zapojili do IV. ročníku Ekonomické olympiády, zvláště pak jmenovaným účastníkům krajského kola soutěže.