Články

Jdi za svými sny

Když se mi naskytla příležitost zapojit se do programu „Scotland 2020“, ani na minutku jsem nezaváhala. Skotsko bylo mou vysněnou zemí již od dětství. 


I přes původní neočekávané zrušení této možnosti z důvodu pandemie jsem tušila, že nakonec vše dobře dopadne a do Skotska se dostanu.

V polovině července jsem obdržela email od pana Stona (organizátora těchto studentských praxí) s tím, že mi je schopen zajistit práci v hotelu, nicméně se budu muset sbalit a odletět do konce týdne. A tak jsem za tři dny vyrazila vstříc dobrodružství. 

Pracovala jsem v nádherném rodinném hotelu Bettyhill. Začátky byly náročné, ale měla jsem úžasné manažery a kolegy, kteří mi se vším vždycky pomohli a poradili. Skotský akcent mých spolupracovníků byl sice pro mě tvrdý oříšek, ale obsluhování našich milých hostů z celého světa mně pokaždé vlilo energii do žil a často se mi nechtělo odcházet z práce.

Příroda na severu Skotska je nádherná. I přesto, že jsem se na výlety dostala pouze několikrát, tak jsem si tuto krajinu velmi zamilovala. I proto bylo loučení velmi bolavé, ve Skotsku jsem totiž zanechala část sebe a Bettyhill i spolupracovníci navždy zůstanou v mém srdci.

Děkuji, že naše škola nabízí studentům tyto úžasné příležitosti, které vedou k nezapomenutelným zážitkům, a jsem šťastná, že jsem mohla být součástí tohoto programu.