Články

Puštíka máme na dosah

Doslova uběhl měsíc plný pohybu pro dobrou věc.


V rámci pohybové výzvy jsme společně absolvovali přes 30 000 km. Skvělé výkony více než 700 členů z klubu Obchodka pro zoo společně vyšlapalo 42 000 Kč. Zdárně tím odstartovala naše dlouhodobá spolupráce se zlínskou zoo.

Díky přízni zapojených lidí tak rozjíždíme od 5. dubna navazující projekt pod názvem „1. ročník Distančního sportování SŠ ve Zlínském kraji“, kde bude ovšem i veřejnost hrát stejně důležitou roli jako v březnu, aby finanční podpora pro zvířátka byla minimálně stejně dobrá.

Odvážné kroky naší školy vyzdvihuje mluvčí ZOO Zlín Ing. Romana Bujáčková: „Obchodka přišla jako první s rukou nabídnutou ke spolupráci a už nyní se ukazuje, že svou výzvou inspirovala i školy v celé České republice. Rozpoutala tak vlnu nabídek na obdobnou pomoc.“ Ředitel školy doc. RNDr. Aleš Ruda, Ph.D., spokojeně dodává: „Úspěšná čísla akce hovoří za vše. V dubnu je zkusíme obhájit. Věřím, že pohyb přirostl nejen našim studentům k srdci a budou se tímto směrem nadále rádi rozvíjet.“

A jak dopadla interní soutěž mezi třídami? Do posledního dne hrál každý kilometr svou roli a s napětím jsme čekali, kdo zaujme vytoužené přední příčky, které třídám zajistí zasloužené bonusy, jako je například zdarma návštěva ZOO Zlín spolu s výukovým programem apod. Na základě počtu aktivně zapojených členů tříd vyhlašujeme toto pořadí:

  1. místo – 2. D
  2. místo – 1. C
  3. místo – 1. B

Gratulujeme nejlepším, ale děkujeme opravdu všem, kteří si na puštíka vzpomenou, když vycházejí z domu se zapnutou aplikací. Zvířátkům i sportu zdar a těšíme se zase spolu od 5. dubna 2021.

Bližší informace sledujte na stránkách školy a buďte zdraví.