Články

3. D pomáhá v kočičím útulku

Pro splnění úkolů fotosoutěže na měsíc duben, jejíž téma zní „Obchodka pomáhá“, jsme si vybraly pomoc s úklidem v kočičím útulku na Jižních Svazích.


S tímto nápadem přišla naše paní třídní učitelka a nabídku přijaly čtyři studentky, a to Barbora Janíková, Michaela Lukavská, Zuzana Nedorostková a Zuzana Vikartovská. Po domluvě s majitelkou útulku jsme se i s třídní učitelkou sešly v sobotu 3. dubna v 9 hodin ráno. 

Při příchodu nás velmi překvapilo, že je útulek provozován přímo v rodinném domě, kde zároveň paní spolu s manželem žijí. Nacházelo se zde padesát kočiček. Bylo potřeba pomoci s velkým velikonočním úklidem, na který by majitelka sama nestačila. Dostaly jsme za úkol kompletně vyčistit místnost pro kočky v karanténě, koupelnu, balkóny a pelíšky ze všech místností. Taková pomoc je pro nás maličkostí a rády jsme paní majitelce udělaly radost a usnadnily jí práci. Získala si náš velký obdiv už jen proto, že se plnohodnotně stará o každou z kočiček nehledě na to, že některé z nich jsou nemocné.

Děkujeme za příležitost a doufáme, že si také v téhle době najdete aspoň trochu času na pomoc těm, kteří to potřebují.