Články

Co by to bylo za expedici na Vysočině bez fotky s vysočinou!

V sobotu se náš DofE tým vydal ze Zlína do Nového Města na Moravě.


Bez překážek by to nebyla pravá dobrodružná expedice, ty se objevily již v Otrokovicích, kdy se vlak do Brna náhle zrušil, a tak nám nenavazovaly další dopravní spoje. Tento problém jsme za pomoci našich učitelů rychle vyřešili a nakonec přijeli do Nového Města na Moravě pouze o necelou hodinu později, než bylo původně v plánu. 

V Novém Městě jsme si prohlédli zajímavá díla místního architekta, krásný kostel a navštívili jsme Horáckou galerii. Poté se vydali na Fryšavu do hotelu Medlov. Už v Novém Městě jsme špatně odbočili, ale to nebyl vůbec žádný problém. Zeptali jsme se na cestu a pokračovali dál. Šli jsme trochu delší trasou podél hlavní cesty, a tak jsme na Medlov dorazili už za tmy. Uvařili jsme si těstoviny se sýrem a česnekem a po náročném dni brzy ulehli do postelí.

Další den jsme se vydali na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, Devět skal. Tam jsme si uvařili čínské polévky, vyfotili nádherný výhled do krajiny a bez bloudění se vrátili zpátky na hotel Medlov. Odpoledne jsme si dali menší šlofík, večer si zahráli Krycí jména s učiteli a šli opět brzy spát, čekal nás náročný den.

Poslední den, v pondělí, jsme vyrazili už před půl osmou ranní na Zelenou horu. Cesta se obešla bez komplikací. Ke kostelu sv. Jana Nepomuckého jsme přišli dříve, než jsme si mysleli, a tak jsme ještě stihli uvařit. Po skvělé prohlídce kostela jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou na vlakové nádraží. Zde naše expedice končila a my se po moc povedeném prodlouženém víkendu vrátili domů.

 

         

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.