Články

Za přírodovědnými experimenty na Erasmus do Maďarska

Že Maďarsko není jen paprika a čabajka, to už teď ví celý tým projektu GamifIEd Erasmus+.


Ve městě Debrecen na východě země, ale i v Budapešti jsme prožili dny plné aktivit a poznávání. A to vše v mezinárodním složení, protože v projektu je celkem šest evropských zemí.

Z naší školy na setkání vyrazilo pět studentek 4. ročníku a dva učitelé. Téma bylo přírodní vědy. To je sice našemu studijnímu zaměření docela vzdáleno, ale při mnoha aktivitách jsme zjistili, že vlastně každý náš den je naplněn spoustou fyzikálních jevů. To jsme si i vyzkoušeli při experimentech ve vědeckém centru Agora. Otestovali jsme pohon závodních autíček na lidskou sílu (šlapání jako na kole). Sledovali jsme zajímavé experimenty s předměty ve vakuu. Překvapením byla voda, která se vzhledem k nižšímu tlaku začala vařit při relativně nízké teplotě. Stěny skleněné nádoby s vařící vodou jsme se tedy mohli normálně dotknout! Také jsme samozřejmě testovali a hodnotili digitální hry, které připravili studenti všech zapojených zemí pro zpestření výuky přírodních věd.

Maďarští hostitelé se postarali i o kulturní program. Užili jsme si třeba lidové tance, do kterých se nakonec zapojila úplně celá mezinárodní skupina. Velký obdiv všech zemí získala budova maďarské školy, a to nejen proto, že má svůj bazén. Tolik odpočinkových míst bychom určitě uvítali i u nás.

Poslední den a půl patřil návštěvě Budapešti. Počasí nás příjemně překvapilo, takže fotky před budovou parlamentu nebo z vrcholů Rybářské bašty stojí za to. Dlouho budeme vzpomínat na návštěvu interiérů překrásného parlamentu a také na plavbu po Dunaji s nasvícenými historickými budovami všude kolem.

Děkujeme našim studentkám Tereze, Adéle, Hedvice, Simoně a Lucce za reprezentaci OATB na tomto projektovém setkání a celému týmu GamifIEd za přípravu digitálních her.

 

        

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.