Články

Další studenti úspěšně absolvovali mezinárodní program DofE

V programu DofE se stalo se už tradicí, že jsou před koncem roku odměněni studenti, kteří úspěšně zvládli zvolenou úroveň.


Naše škola má takovýchto absolventů letos celkem sedm. Z toho jedna studentka dokázala splnit bronzovou i stříbrnou úroveň.

Kvůli pandemii je sice slavnostní celostátní ceremonie přeložena na jaro, ale my si našich dofáků ceníme. Ve středu se proto tým studentů i vedoucích sešel v ředitelně, kde proběhlo ocenění těch, kteří program úspěšně dotáhli do konce. Během uplynulého půlroku zlepšovali svou fyzickou kondici, rozvíjeli talent a museli si poradit na dobrodružné expedici v přírodě. Pan ředitel také vyzdvihl dobrovolnickou činnost našich studentů, kteří například doučovali své spolužáky, venčili psy z útulku nebo sbírali odpadky v Zoo Lešná. I když ve srovnání se světem v této oblasti máme jako Česká republika co dohánět, zdá se, že na naší škole dobrovolnictví už zapustilo kořeny.

V tomto roce studenti plnili své cíle za ztížených podmínek. Například „stříbrnou“ třídenní expedici na Vysočině se podařilo uspořádat až v listopadu. O to větší pochvalu a obdiv zaslouží všichni, kdo vydrželi a splnili to, co si naplánovali.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.