Články

Mistrovství po dvou letech prezenčně

Ve dnech 20.–21. dubna 2022 proběhlo Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů na PC.


Po dvou letech online soutěžení jsme mohli zavítat do Prahy, kde se sjeli soutěžící z celé republiky, kteří si zajistili postup dobrými výkony v krajských kolech.

Do finále postoupili i naši žáci Leona Chmelová z 2. B a Lukáš Žák ze 3. A. Bohužel Leonu zradilo zdraví, proto jsme poslali náhradnici Kristýnu Ponížilovou z 1. C. Oběma se v celostátním kole dařilo. Podali velmi pěkné výkony.

V čem se letos soutěžilo? Na žáky čekaly čtyři disciplíny: 10minutový opis z papírové předlohy s penalizací 50 úhozů za neopravenou chybu, korektura textu, záznam mluveného slova a audiotranscription.

Finálové účastníky přivítala Ing. Helena Zaviačičová, která zastupuje společnost Interinfo ČR – hlavního pořadatele soutěže. Již první den probíhaly dvě soutěže, a to korektura textu a záznam mluveného slova. Oba naši soutěžící si tuto soutěž vyzkoušeli poprvé. Kristýna, kterou jsme o disciplínách pouze krátce instruovali ve vlaku, vybojovala 10. místo. Lukášovi se dařilo více druhý den, kdy v opisu textu obsadil 12. místo.

První den si soutěžící i vyučující zpestřili návštěvou Muzea fantastických iluzí manželů Kožíškových, kde vznikla celá řada vtipných vzpomínkových obrázků.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na další pěkné výkony v dalších soutěžích.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.