Články

Nejlepší digitální hru v mezinárodním projektu GamifIEd navrhly české studentky

Projekt GamifIEd právě napsal tečku za svým téměř tříletým působením.


Poslední, šestá mobilita se uskutečnila v italském městě Piacenza. Od 19.4. do 24.4. se studenti vzdělávacího institutu Romagnosi ujali role hostitele. Mimo jiné uspořádali hlasování o nejlepší digitální hru ze všech 360 vytvořených her. S radostí můžeme oznámit, že absolutním vítězem se stala hra českých studentek z oblasti historie s názvem „Ancient Egypt.“ Tímto blahopřejeme autorkám: Karolíně Matulíkové a Anetě Šrámkové.

Kromě aktivit spojených s prezentací a hodnocením her měli studenti možnost seznámit se s ulicemi malebného, historicky cenného města Piacenza, vycestovat na jednodenní výlet do přírodními krásami ověnčeného výběžku ligurského pobřeží – konkrétně do městeček Santa Margheritta a Portofino, dále studenti pronikli do centra města módy – Milána. A samozřejmě k mobilitě už tradičně patří pobyt v hostitelských rodinách, kde měli šanci procvičit si angličtinu a ochutnat místní stravu. A mimochodem, strava se používá nejen jako součást doplnění energie, nýbrž také jako aplikace ke stažení pro ty, kteří se rozhodli zaznamenávat ušlé kilometry, aby pomohli dobré věci v rámci akce „PUŠTÍK“. Ani na tuto charitativní akci studenti v Piacenze nezapomněli.

Celá akce byla zakončena večírkem, kde měli mladí lidé z Belgie, Španělska, Portugalska, Itálie, Maďarska a Česka možnost ochutnat italskou pizzu a stylově poděkovat svým hostitelům.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim studentům a učitelům, kteří se na projektu GamifIEd podíleli a vzorně reprezentovali naši školu.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.