Články

Umět psát všemi deseti se vždy vyplatí

Již od 1. ročníku se žáci naší školy učí v programové výuce ZAV psát všemi deseti na PC.


V současné době, kdy se řada činností dělá na počítači, je to dovednost, která nám urychlí práci jak ve škole, tak i v budoucím životě. Během studia se žáci mohou zúčastnit řady soutěží, udělat si státní zkoušky z psaní na PC či zpracování textů a také pracovat u rozhodčího soudu jako zapisovatelé. 

V poslední době se žáci zúčastnili mezinárodní soutěže Intersteno 2022, kde si mohli vyzkoušet psát 10minutové opisy v různých jazycích; dále se uskutečnilo také školní kolo v psaní pro všechny žáky 1.–4. ročníku. Ti nejlepší se potom zúčastnili krajského kola soutěže žáků ve zpracování textu, které proběhlo online, nakonec jsme měli i zástupce na MČR žáků ve zpracování textu v Praze.

V pátek 6. května 2022 byli ti nejlepší oceněni v ředitelně školy. Že umí psát velmi dobře, ukazují jejich vynikající výsledky a umístění v jednotlivých soutěžích. Žáky 1. ročníku ještě čeká celostátní soutěž v červnu v Ostravě.

Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.