Články

Úspěch v národním kole projektu YOUTH EU v Praze

Ve čtvrtek 12. května se náš tříčlenný tým, který tvořila Kateřina Cíchová, Anna Holcnerová a Petr Ochman, vydal na soutěž do Prahy, aby zde „vybojoval“ cestu do Bruselu (projekt YOUTH EU).


Jednalo se o třídenní program, ve kterém jsme absolvovali přednášky na klíčová témata týkající se EU. Už první den jsme byli součástí týmu, který se umístil v kvízu na 1. a 2. místě.

Každý den jsme diskutovali o různých problémech, argumentovali a prezentovali své názory na Evropskou unii.

Velmi důležitým úkolem bylo vytvoření prezentace na tato stěžejní témata: ekonomika, sociální politika, demokracie, digitalizace, globální EU, zelená politika a fungování EU.

Náš tým měl vypracovat návrhy vztahující se k oblasti ekonomiky a sociální politiky a tady jsme hodně čerpali z našich školních znalostí. Petr byl členem týmu, jenž řešil mezinárodní politiku a digitalizaci.

Součástí programu bylo i poznávání Prahy, a tak jsme si vyjeli na žižkovskou věž, prohlédli Vítkov a sobotní den patřil Petřínu a Hradčanům.

Při slavnostním zakončení nás čekalo velké překvapení. Do Bruselu byl nominován Petr a Anička je náhradnicí.

Program se nám velmi líbil, chtěli bychom se o témata spjatá s EU i nadále zajímat a své znalosti zúročit na budoucím pražském studentském summitu.

 

         

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.