Články

Den bez batohů

No Backpack Day


Vendula Hrubošová, 3. C

13. 5. 2022 se žáci 1. až 3. ročníků rozhodli, že se přidají k trendu no backpack day. O co vlastně jde? Jednoduše si s sebou přinesete pomůcky do školy v čemkoli jiném než v batohu! Žáci tak měli možnost pustit uzdu své fantazii a za nás předvedli nevídané výkony! Fantazii se meze nekladou a naši studenti toho byli důkazem. Napadlo by vás, že učebnice si můžete do školy přinést v dětském kočárku, okapu nebo dokonce na stromě? Právě v pátek 13. jste na naší škole mohli vidět nejrůznější „nebatohy“. Výhercem tohoto dne se stala třída 1. A s nejvyšším počtem zúčastněných =  86,7 % třídy! Mezi jejich nejlepší kousky patří právě např. již zmíněný strom ze zahrádky, dětská kolečka nebo obří plyšový medvěd. 

Jménem organizátorů z 3. C, 3. A a 1. A bychom chtěli poděkovat všem žákům, kteří se zúčastnili a pomohli nám zorganizovat tento speciální den. 

 

Petr Surý, Natálie Horáková 1. A

Den bez batohů je poslední dobou hodně populární akce, proto jsme přišli s návrhem ji uspořádat i na naší škole. Ukázalo se, že s tímto nápadem přišlo hned několik tříd najednou. Dostali jsme „zelenou“ a přípravy a tvoření byly v plném proudu.

V osudný den jsme byli pověřeni, abychom obcházeli třídy a počítali žáky, kteří si přinesli něco jiného něž obyčejnou aktovku. Vítěznou třídu čekalo překvapení.

Nejvíc se nám líbily tyto nápady:

  • Jeden náš spolužák z 1. A si přinesl jako „batoh“ strom. Myslíme si, že toto byl nejoriginálnější „nebatoh“.
  • Záchodová mísa – vtipný nápad „nebatohu“ našich třeťáků.
  • Sekačka na trávu – další z povedených nápadů jednoho z našich spolužáků.
  • Obrovský plyšový medvěd – tento vtipný nápad měla naše spolužačka z 1. A.
  • Basa od piva – s basou od piva do školy? Překvapila nejen učitele, ale i samotné žáky.
  • Klec pro křečky – doufám, že se kvůli tomuto „batohu“ nemuselo utratit nějaké zvířátko?
  • Auto na ovládání – toto šikovné autíčko bylo schopno přemisťovat jak učebnice, tak i sešity.
  • Zahradní konev – díkybohu, že náš milý spolužák z ní nezapomněl vylít všechnu vodu ještě předtím, než konev donesl do školy.
  • Podběrák na ryby – přestože se tato spolužačka velmi dobře vybavila, tak žádné pěkné známky bohužel nechytila.
  • Šuplík – ve skříni toho bylo moc, proto vzala naše spolužačka pouze šuplík.

 

Natálie Pekařová, 3. A

Tohle se mi opravdu líbilo a já osobně jsem si to velmi užila; mohli jsme být plně kreativní a nebylo nic, co by nám v tom mohlo zabránit. Co mě bavilo ještě víc, bylo chodit po škole a sledovat nápady ostatních studentů. Spousta z nich měla originální nápady a byla jsem z nich nadšená. Poté jsme chodili po třídách a zjišťovali podrobné informace, abychom nakonec mohli vybrat vítěze. Tím se stala třída 1. A s nejvyšším počtem  originálních „nebatohů“. Ale musím říct, že každý nebatoh byl něčím originální, a jsem velmi ráda, že se něco takového na naší škole uspořádalo.

 

         

    

         

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.