Články

Zaúčtuj to

Na začátku června se žáci 3. ročníku (Radka Červenková, Karolína Kolínková, Jana Mikešová, Lucie Martáková, Jiří Esterka a Matyáš Polášek) zúčastnili základního kola celorepublikové soutěže z účetnictví v Praze.


Soutěž byla organizována dvoukolovým systémem. V první části museli žáci vypracovat v čase 60 minut případovou studii, která zahrnovala účetní případy z oblasti dlouhodobého majetku, zásob, krátkodobého finančního majetku, zúčtovacích vztahů, nákladů a výnosů. Každý žák vzhledem k časové náročnosti pracoval samostatně na určité části tak, jak si žáci sami určili. Na základě této části postoupily jednotlivé týmy do semifinále, v němž žáci prokazovali své teoretické znalosti.

I když jsme zlatou medaili nezískali, mohli jsme si aspoň díky účasti v této soutěži a pobytu v našem hlavním městě (při exkurzi v ČNB) na vlastní oči prohlédnout unikátní vysokohmotnostní zlatou minci v nominální hodnotě 100 000 000 Kč. Jde o největší zlatou minci v Evropě a druhou největší na světě. Žáci si tak při komentované prohlídce zopakovali svoje znalosti získané v bankovnictví.

Děkujeme žákům za reprezentaci naší školy.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.