Články

Den aktivit

Žáci naší školy strávili den našlapaný aktivitami různého druhu.


Přes volejbal, lezecké centrum či klokaní boty si mohli vybrat třeba komentovanou prohlídku mrakodrapu, atraktivní workshopy nebo místo lenošení a zábavy provádět dobrovolnickou pomoc v ZOO Zlín či obcích na jižní Moravě, kudy se vloni prohnalo tornádo. Pozitivní ohlasy žáků i rodičů předčily naše očekávání a jsme rádi, že si žáci tento horký letní se svými kamarády užili naplno.

Velké poděkování za aktivitu a nasazení patří všem, ale vyzdvihnout je třeba skupinu, která se minibusem vypravila do Moravské Nové Vsi za dobrovolnickou prací. Všichni makali ve dvou domech, které tornádo zasáhlo. Žáci na vlastní kůži zažili současnou atmosféru mezi lidmi, jimž tato živelná katastrofa změnila život, a řádně přiložili ruku k dílu. V domech vyklízeli ztrouchnivělý nábytek, škrábali omítky či připravovali podlahu na renovaci. Vděk tamějších lidí, jejich výborné občerstvení a příjemný pocit na duši jim byl za to velkou odměnou. Díky Nadačnímu fondu Obchodní akademie Zlín a daru stavební firmy Navláčil tak žáci vystoupili ze svého komfortu a i po náročném dni před odjezdem hlásili: „Příště chceme jet zase!“ Věříme, že zájem žáků přetrvá a ve spolupráci s paní Barborou Zdráhalovou, která je tamní ikonou dobrých skutků, se v plné síle na místo činu zase vrátíme.

Pochvala dobrovolníkům z „tornádova“: Viktorie Zapletalová, Michaela Jančíková, Zuzana Poláchová, Klára Kocourková, Karolína Tučková, Nikola Daňová, Martina Polišenská, Kateřina Húšťová, Johana Šošolíková (všechny 1. C), Adéla Bábíčková, Martina Kohoutová, Klára Eliášová, Petr Ochman (všichni 2. B) a Karel Barotek (2. A).

Dříči, děkujeme, byli jste výborní!

 

         

         

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.