Články

Studenti zdraví z praxe v Anglii

Pozdrav našich studentů, kteří jsou na zahraniční praxi v anglickém městě Plymouth.


Zdravíme všechny z anglického města Plymouth!

Naše skupina ve složení Lída Miklíková, Martina Němcová, Justy Vyvlečková, Jana Zbranková, Blanka Adamová a Adam Hrnčiřík se vydala spolu s paní učitelkou Olgou Šilovou na začátku března na měsíční pobyt do Anglie.

Přijeli jsme sem sbírat nové pracovní zkušenosti a zdokonalovat se v angličtině. To však není jediné, co tady prožíváme. Využili jsme hezkého počasí, které nám bylo dopřáno první týden, a podívali jsme se do nedalekého hrabství Cornwall  a navštívili park u šlechtického sídla Mount Edgcombe. Měli jsme již také příležitost nakouknout do místní destilerie ginu, nejstarší v celé Anglii, a poslechnout si zajímavé informace o jeho výrobě. Blízko zdejšího přístavu se ale dvě z nás staly terčem pro racky a odnesly si pěknou nadílku.

Nedaleko Plymouth se skrývají i krásné a čisté písečné pláže. Přestože na koupání to v tuto dobu rozhodně nevypadalo, strávili jsme v zátoce Whitsand Bay slunečnou sobotu. My v kabátech a bundách, místní surfovali či plavali.

Většina z nás má také možnost se naučit něco i z jiných jazyků vzhledem ke spolubydlícím v rodinách, kteří jsou například z Číny, Francie, Polska, Maďarska a dalších zemí. Mnozí z nás jsou obklopeni domácími mazlíčky, dokonce až třeba pěti psy.

Anglie nás občas mate. Stává se nám, že nasedáme do aut na sedadlo řidiče místo spolujezdce a ostatní se nám pak smějí.

Každé úterý můžeme strávit společný večer s cizinci, poznat tak spoustu nových tváří a pobavit se. Máme toho ještě hodně před sebou a doufáme, že to bude lepší a lepší!

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.