Články

Vítězství účetního týmu

V pondělí 22. února 2016 proběhla ve Znojmě soutěž Účetní tým 2016, které se zúčastnilo 10 středoškolských týmů z Moravy.


Naši školu reprezentovaly dva týmy: Martina Němcová, Ludmila Miklíková a Gabriela Fuksová ze třídy 4. B a druhý tým ve složení Veronika Křůmalová, 4. C, Michaela Blahušová a Milan Dlabaja ze třídy 4. D.

Nejdříve pro nás byla přichystána případová studie, ve které jsme museli v 60 minutách zaúčtovat účetní případy z šesti tematických okruhů. Na základě výsledků této části oba týmy postoupily do semifinále, které probíhalo formou hry „Riskuj“.

V ní jsme museli prokázat své znalosti z pěti oblastí, a to z oblasti dlouhodobý majetek, zásoby, krátkodobý finanční majetek a zúčtovací vztahy, náklady, výnosy a časové rozlišení, účetní uzávěrka a závěrka. I tato část byla pro nás velmi úspěšná. Podařilo se nám správně odpovědět na všechny otázky a  díky tomu se oba týmy setkaly ve finálovém kole, ve kterém jsme se střetli s dalšími třemi školami.

Konkurence byla velká, proto ani po desátém kole nebylo rozhodnuto o vítězi, a  náš tým musel navíc projít rozstřelovými otázkami.  Ale i na tyto obtížné otázky jsme dokázaly správně odpovědět, a získaly tak první místo s postupem do celostátního kola, které proběhne v pondělí 29. února 2016 v Praze. Druhý tým z naší školy se umístil na krásném  4.  až 5. místě.

Tímto bychom chtěly poděkovat svým paním učitelkám v předmětu účetnictví, které nás na soutěž tak dobře připravily.

 

naše účetní týmy

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.