Články

Odvaž se a přihlas se!

Tímto heslem zve každoročně Centrum jazykového vzdělávání Fakulty humanitních studií jak studenty středních škol, tak studenty UTB na Show-off, soutěž v prezentačních dovednostech v anglickém jazyce.


A že se patřičně odvázali a ukázali, mohli posoudit všichni ti, kteří se přišli na výkony studentů 23. 3. 2022 podívat.

Soutěžící, včetně našeho zástupce Petra Ochmana ze třídy 2. B, pro hodnotitele připravili nelehký úkol – vybrat ty nejlepší z nejlepších! V porotě zasedli nejen akademičtí pedagogové a zástupci partnerů univerzity, ale i posluchači studijního programu Anglický jazyk pro manažerskou praxi. Přiznali, že rozhodování bylo obtížné, neboť soutěž byla velmi vyrovnaná. A jak to probíhalo?

Každý soutěžící měl sedm minut na prezentaci vybraného tématu v anglickém jazyce, další tři minuty byly určeny k diskuzi. Hovořit mohli o těchto oblastech:

  1. My Project / My Work Experience
  2. Impact of Social Media on My Life
  3. How to Be Successful and Still Survive
  4. Changes in My Life During Coronavirus Period.

Děkujeme Petrovi za vzornou reprezentaci školy, v silné konkurenci vrstevníků z gymnázií si vedl velmi obratně. A jaké pocity Petr měl?

„Musím se přiznat, že sám bych svůj výkon označil za přinejlepším průměrný. Tempo řeči rychlé, výslovnost nepřitažlivá, informací přehršle, zvolil jsem totiž téma My Project, a to konkrétně “Mnemonika”. Nic vám to neříká? Nebojte porotě taky ne. Ovšem to nemění nic na tom, že jsem si soutěž ohromně užil, porota byla příjemná, lidé byli naprosto skvělí a bylo nám poskytnuto špičkové univerzitní zázemí včetně cateringu. Všichni jsme si odnesli nějaké ceny. Zkrátka výborná zkušenost pro budoucí prezentování, doporučil bych každému.“

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.