Články

Úspěšný 7. ročník Mladého ekonoma je za námi

V pondělí 30. ledna 2023 se na naší škole uskutečnila již tradiční soutěž Mladý ekonom.


Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol Zlínského kraje. Pořádali ji naši žáci 3. ročníku v rámci projektového týdne, celkem 12 žáků ze třídy 3. B a 3. D.

Letos se přihlásilo celkem 66 žáků, což je doposud nejvyšší počet zúčastněných.

Soutěžící měli v první části za úkol odpovědět na 60 otázek z našich odborných předmětů s výběrem odpovědí abc. Druhou část tvořila spojovačka, křížovka a osmisměrka.

Jak si žáci vedli? Tým ze Slavičína s názvem NŠTVP, ve složení Barbora Pavelková, Jakub Kratěna a Ondřej Viceník, měl neuvěřitelných 129 bodů, a tudíž se umístil na prvním místě. Slušovický tým SW, ve složení Alžběta Oškerová, Filip Kužílek a Lucie Hradilová, měl jen o pouhý bod míň, tudíž se umístili na druhém místě. Krásné třetí místo získal tým ve složení Matěj Klimek, Martin Mrkvica a Tomáš Spurný s názvem Finančáci, ze ZŠ Trávníky Otrokovice.

Při slavnostním vyhlášení výsledků pan ředitel osobně pogratuloval vítězům, poděkoval za účast a oficiálně ukončil letošní ročník. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme.

Celé dopoledne si nakonec užili jak organizátoři, tak i soutěžící, kteří si odvezli spoustu hodnotných cen od sponzorů soutěže.

Patřili mezi ně GEMINI oční klinika a.s.; GRASPO CZ, a.s.; VEST spol. s r.o.; Edhouse s.r.o.; AXIOM TECH s.r.o.; Smart Route Trans s.r.o.

 

         

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.