Články

Napsali, zvítězili a postoupili

Každý rok pořádáme školní kolo soutěže v psaní na PC.


Letos se soutěže zúčastnili všichni žáci 1.- 4. ročníku. Pro žáky prvního ročníku to byla zcela nová zkušenost a lze říci, že nás velmi mile překvapili. Na základě výsledků ze školního kola se pět žáků zúčastnilo kola krajského, které se i v letošním roce konalo online, a oproti loňskému roku přibyly disciplíny – audiotranscription, záznam mluveného slova a korektura. Základní disciplínou zůstal 10minutový opis, jenž absolvovali všichni žáci. Nejvíce disciplín (opis, korektura, audiotranscription, záznam mluveného slova) si vyzkoušela Veronika Beňová ze třídy 2. C. Její výkony se neustále zlepšují.

Krajské kole je vstupenkou na Mistrovství České republiky ve zpracování textu, které se letos uskuteční v Havlíčkově Brodu na konci března. Jsme rádi, že se na MČR probojovali dva žáci – Lukáš Žák ze třídy 4. A a Leona Chmelová ze třídy 3. B. Oběma budeme přát rychlé prsty a štěstí v této soutěži.

Výsledky školního a krajského kola jsou uvedeny v příloze a také na nástěnce ve 3. patře.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.