Články

Ve Španělsku jedou bez přestávek

V posledním dubnovém týdnu jsem díky programu Erasmus+ navštívil španělské město Granollers, které se nachází blízko Barcelony v autonomní části nazvané Katalánsko.


 

Cílem mé dlouhé cesty byla státní střední škola, která se jmenuje Institut Antoni Cumella. Školu navštěvují žáci ve věku 12 až 18 let. Přestože učitelé i žáci mluví španělsky, vyučovacím jazykem je katalánština, jeden ze čtyř úředních jazyků ve Španělsku.

Ve škole jsem strávil zajímavých pět dní, během kterých jsem se blíže seznámil nejen s učiteli, ale také s žáky. Navštěvoval jsem hodiny anglického jazyka a matematiky. Vzhledem k tomu, že se škola specializuje na výuku cizích jazyků, jsem také mohl vidět výuku matematiky a biologie v anglickém jazyce.

Každodenní život žáků na této škole je trochu odlišný od naší OATB. Vyučovací hodina má 55 minut a mezi prvními třemi hodinami nejsou přestávky. Výuka začíná nejdřív v 8 hodin, to by naše studenty určitě potěšilo. Žáci v Granollers mají všechny učebnice pouze elektronicky. Jiné je také to, že během naší obědové přestávky pouze svačí, protože obědvají až doma později odpoledne.

Jsem moc rád, že jsem měl příležitost se zapojit do života jedné španělské školy. Nejvíc budu vzpomínat na srdečnost, ochotu komunikovat a temperament těch, se kterými jsem se potkal.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.