Články

Finále 16. ročníku soutěže Můj první milion

Naši žáci Petr Surý a Ondřej Žák (2. A) se úspěšně zapojili do 16. ročníku akceleračního programu Můj první milion a probojovali se až mezi TOP deset nejlepších projektů v kategorii střední školy.


Podstatou soutěže je zpracování podnikatelského záměru a jeho rozvoj za pomoci mentorů, úspěšných podnikatelů i odborníků nejen ze Zlínského kraje. V průběhu února 2023 porota složená z partnerů soutěže vybrala top 10 záměrů, které postoupily do finále. Během následujících osmi intenzivních týdnů jsou finalistům nabídnuty odborné workshopy a konzultace od zkušených mentorů. Prohloubí své znalosti obchodního modelu, marketingu, právních aspektů, vedení projektů, podnikových financí, ale také zhodnotí a zdokonalí své prezentační dovednosti. Naučí se tak prodat svůj projekt potenciálnímu investorovi, kterého ostatně mohou potkat i v akcelerátoru. Program tak posune soutěžící od pouhé myšlenky ke skutečnému byznysu, prvnímu platícímu zákazníku a naučí účastníky poprat se s překážkami, s nimiž se mohou na své cestě k prvnímu milionu setkat.

Ve čtvrtek 18. května 2023 byly na slavnostním galavečeru v Technologickém inovačním centru s.r.o. ve Zlíně vyhlášeny výsledky. I když se naši žáci v kategorii střední školy neumístili na prvních třech místech, srdečně jim gratulujeme k postupu do finále. Od roku 2007 prošlo projektem v kategorii střední školy již 388 záměrů. Petr s Ondrou účastí v akceleračním programu získali cenné zkušenosti a také spoustu exkluzivních kontaktů.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.