Články

Náročné začátky, ale celkově super zkušenost

Tak vesměs shrnují své stáže Erasmus+ studenti, kteří se počátkem srpna vrátili po třech měsících praxe na Maltě a ve Španělsku.


Jejich pracovištěm se stal např. prestižní hotel, půjčovna aut a kol nebo třeba administrativní oddělení kosmetické firmy. Takže různorodost. Tak vypadaly i jejich zážitky. Na škále těch pozitivních studenti zmiňují hlavně lidi. „Líbila se mi otevřenost všech lidí a jejich přátelský a pohodový přístup.“ „Hostitelské rodiny byla naprosto úžasné,“ shodují se všichni.

Obtížnější bylo třeba adaptovat se na místní dopravu. „I když jsme byli na chaos v jízdních řádech na Maltě připraveni, překvapilo mě, že jsme čekali třeba hodinu i víc, než autobus opravdu přijel.“ I v práci si studenti někdy zažili horké chvíle. „Náročné bylo, když jsem zůstala na celé hotelové recepci na dlouhou frontu lidí sama.“

Obtížné situace ale všichni zvládli a teď sumarizují: „Osamostatnila jsem se a zlepšila jsem si angličtinu i španělštinu.“ „Naučili jsme se spoléhat sami na sebe. Poznali jsme novou kulturu a spřátelili se s novými lidmi.“

Již 4. září 2023 čeká nový třetí ročník informační schůzka k dalšímu ročníku stáží Erasmus+. Letos jsme studenty nechali hlasovat, kam by na zahraniční praxi vyrazili nejraději. Uhádnete?

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.