Články

Němčináři zazářili na jazykovém šampionátě

Skupina 1. ročníku naší VOŠE získala bronz.


Do první desítky v rámci okresu (z 51 přihlášených skupin) se vešly ještě další tři naše němčinářské skupiny (2. VOŠE, 2. BD a 4. CD). Všem srdečně gratulujeme!

Ve dnech 23.–27. 10. 2023 proběhla jazyková soutěž s online aplikací WocaBee na učení slovíček cizích jazyků. Dalo by se říct, že kritériem hodnocení je motivace žáků k učení. Každý žák si osvojuje slovní zásobu vlastním tempem různými způsoby a získává za to body. Ve skupině pak mohou plnit taky společně hry a získané vědomosti tak procvičovat a prohlubovat. Tento doplňkový inovativní způsob výuky naše studenty oslovil a svou prací i nad rámec povinností dosáhli těchto skvělých výsledků. Největším výsledkem jsou ale desítky nových slovíček, které jim zůstanou v hlavách doživota.

Bronzovou postupující skupinu čekají boje v krajském kole, které se uskuteční ve dnech 6. -10. 10. 2023. Kolektivně už naši „vošáci“ vymýšlejí taktiku, aby se jim jako prvním z naší školy podařilo otevřít i brány do celostátního kola.

Online aplikaci jsme začali používat v roce 2021, současná skupina 4. CD tenkrát vybojovala prvenství v okrese a bronz v kraji. Na nevídaný úspěch se těžko navazovalo, ale … V loňském školním roce získala 3. místo v okrese současná skupina němčinářů z 2. BD.

O nabytou slovní zásobu z této soutěže se pak opřeli i vítězové školní konverzační soutěže Matyáš Zelík (2. B) v mladší kategorii a Alexandra Walterová (4. D) ve starší kategorii. Ta nás pak reprezentovala na okresním kole v německé konverzaci a bramborově se prosadila v silné konkurenci mezi studenty z odborných škol i gymnázií.

A kdo nás dále bude reprezentovat v krajském kole jazykového šampionátu tentokrát?

Kateřina Kostelecká, Barbora Böhmová, Barbora Navrátilová, Veronika Šťastová (všechny 1. V1), Nikola Chovancová, Viktorie Kozlová, Sofia Mikulová, Tomáš Sovadina, Štěpán Kozel (všichni 1. V2)

Barbora Navrátilová a Veronika Šťastová byly tahounkami prvního kola. Kdo je napodobí tentokrát?

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Ať se všem daří!

        

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.