Články

Uspořádali jsme již 8. ročník soutěže Mladý ekonom

V rámci projektového týdne, který se na naší škole každoročně koná, si čtyři týmy studentů 3. ročníku vybraly jako téma Soutěž Mladý ekonom, určenou pro žáky základních škol.


Již od října jsme na našich pravidelných schůzkách soutěž plánovali, připravovali testové otázky, křížovky, spojovačky a další aktivity, které se týkaly financí a ekonomiky. Našli jsme sponzory, připravili plakáty, diplomy, zaslali pozvánky do škol a následně zpracovávali seznamy přihlášených. 

V pátek 24. listopadu 2023 jsme tedy na naší škole přivítali 57 žáků z 8. a 9. tříd základních škol Zlínského kraje. Překvapilo nás, jak děti vzájemně spolupracovaly a jak moc se snažily uspět.

A jak vše dopadlo? Na první příčce se umístila z celkem 10 škol a 19 tříčlenných týmů Základní škola Luhačovice, jmenovitě pak žáci Adam Kovařík, Martin Urbanec a Stanislav Duháň. Druhé místo obsadila Základní škola Slovenská, reprezentovaná Tomášem Švirákem, Adélou Lhotskou a Ondřejem Štěpaníkem. Třetí místo si rovněž vysoutěžila Základní škola Slovenská, tentokrát ve složení Jan Foltýn, Jakub Kuchař a Vojtěch Koutný.

Chceme tímto také poděkovat všem našim sponzorům. Jmenovitě Continental Automotive Czech Republic s.r.o., GEMINI oční klinika a.s., GRASPO CZ, a.s., Technologické inovační centrums.r.o.,VEST, spol. s r.o., McDonald`s ČR spol. s r.o., PAS Zábřeh na Moravě a. s., Inter Cars Morava s.r.o. a dalším, kteří si nepřáli být jmenováni.

 

        

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.