Články

Stříbrná Olomouc

Ve dnech 30. listopadu a 1. prosince 2023 se konala tradiční celostátní soutěž v psaní na PC ZAV Olomouc, která je určena pro žáky 1.–4. ročníku.


Do vánočně vyzdobené Olomouce jsme se sjeli po čtyřech letech. Soutěže se zúčastnilo 64 soutěžících z celé České republiky

Soutěžilo se v těchto disciplínách – minutovky, audiotranscription a ve třech 10minutových opisech s různou penalizací: 10, 50, 100 (srážka za neopravenou chybu).

Nejúspěšnějším žákem naší školy se stala Leona Chmelová ze třídy 4. B, která v minutovkách dosáhla výkonu 457 úhozů za minutu a v opisech v průměru psala rychlostí 406 čistých úhozů za minutu. V kombinaci se umístila na 7. místě. A k tomu se přidaly další výkony spolužáka Jana Hanuše, který v kombinaci obsadil 11. místo. I jeho výkony atakovaly 400 úhozů za minutu. Veronika Beňová ze třídy 3. C si vybojovala 24. místo v kombinaci a přispěla svými výkony do soutěže družstev. Také jí náleží 12. místo v soutěži audiotranscription.

Nejmladším soutěžícím byl Daniel Rada ze třídy 2. C, který se již první den velmi úspěšně zapojil do soutěže audiotranscription a svým výkonem se zařadil na 10. místo. I jeho výkony v 10minutových opisech se pohybovaly nad hranicí 300 úhozů za minutu a v kombinaci si vybojoval 26. místo.

Tyto úžasné výkony nás zařadily na 2. místo v kategorii družstev. I když jsme skončili na druhém místě, tak výkony našich žáků byly nejvyrovnanější.

Všem žákům gratulujeme a těšíme se na další pěkné výkony v psaní. Další soutěž se bude konat 5. prosince 2023 (ZAV100).

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.