Články

Představují se noví členové studentského parlamentu

Lucie Jedková (LJ), Karolína Ježková (KJ) a Tomáš Judas (TJ) jsou teprve v 1. ročníku, ale už se zapojili do práce studentského parlamentu na naší škole. Jaké jsou jejich dojmy? Jaké mají plány? To se dozvíte v krátkém rozhovoru níže.


Proč sis ke studiu vybral(a) naši školu?

TJ: Obchodku jsem si vybral, protože bych se v budoucnosti rád podílel na práci v naší rodinné firmě a rád bych ji třeba jednou i převzal. Myslím, že k tomu potřebuji rozhled v ekonomice a financích.

LJ: Nebyla jsem si jistá, kam přesně jít, a už od malička jsem byla vedena tak trochu tímto směrem, protože moji rodiče mají rodinnou firmu. Proto jsem si vybrala tuto školu.


Co se ti tu líbí? Co je naopak náročné?

KJ: Mně se líbí, že je škola na dobré místě, je tu vše hned po ruce a také mi vyhovuje obědová přestávka, která je každý den ve stejný čas. Taky jsou tu fajn učitelé, jsou sice někteří přísní, ale je s nimi i legrace. Velký důraz je tu na psaní všemi deseti. Není to tak náročné, jak se zdá, i když člověku se někdy prostě nechce si doma sednout a psát cvičení, aby splnil měsíční cíl.  

LJ: Líbí se mi škola v tom, jak vypadá a že má takovou přátelskou atmosféru. Nejtěžší je asi brzké vstávání. 

TJ: Líbí se mi celková atmosféra na škole a naštěstí je pro mě zatím náročné jenom dřívější vstávaní kvůli dojíždění autobusem. 


Myslíš, že studentský parlament má smysl? Co by mělo být jeho cílem?

TJ: Myslím si, že má určitě smysl a podle mě by jeho cílem mělo být interpretovat názory studentů a prosadit dobré nápady.

KJ: Ano, já si myslím že studentský parlament má smysl, protože to dělají studenti, kteří rozumí svým spolužákům a můžou jim určité věci splnit. Jeho cílem by mělo pomoct studentům, aby si pobyt ve škole zpříjemnili. Realizovat různé akce a projekty.

LJ: Myslím si, že to smysl má. Studenti si naplánují a navrhnou akce, jaké chtějí, a tím si zpříjemní studium na této škole. Možná by se parlamentu měla dávat větší váha.

 

Co bys chtěl(a) ty dělat ve studentském parlamentu?

KJ: Ve školním parlamentu jsem sice jen krátce, ještě moc nevím, co od toho očekávat, ale bylo by fajn zkusit realizovat více nových projektů, třeba ty, které na OA Zlín ještě nebyly. Upřímně ráda zkouším vymýšlet akce jinak, než doposud byly. Ale k parlamentu jsem se hlavně přidala, abych se naučila novým věcem. 

LJ: Asi je mi to jedno. Zkusím cokoli, co dostanu za úkol.

TJ: Bavila by mě hlavně organizační práce, ale i komunikace s ostatními žáky a učiteli.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.