Články

I právo může být zábavné

Dne 12. prosince 2023 proběhla na naší škole zajímavá přednáška s názvem "Právo v praxi" v rámci Podnikatelské akademie a ve spolupráci s Technologickým inovačním centrem s.r.o. Hostem a přednášejícím byl JUDr. Lukáš Rezek, spolumajitel renomované advokátní kanceláře Petráš-Rezek s.r.o.


Celá akce byla laděná v přátelském duchu. Zahráli jsme si hru, kdy jsme se vžili do rolí majitele, managera a investora firmy, a zjistili jsme, jak jsou jejich úlohy ve firmě důležité.

Přednášející nám poskytl zajímavé a poučné informace o právu v praxi a zároveň představil samotnou činnost advokátní kanceláře. Kancelář disponuje více než 50 zaměstnanci a od roku 2021 drží titul Právnická firma roku. Její působnost zahrnuje pobočky nejen v Česku, ale také na Slovensku, konkrétně v Bratislavě. Přednášející zdůraznil obětavý přístup zaměstnanců, jejich snahu porozumět situacím klientů a nalézt optimální řešení. Advokátní kancelář je také nejrychleji rostoucí právnickou firmou ve Zlínském kraji.

Během přednášky jsme se dozvěděli zajímavé informace o vymáhání pohledávek. Například že máme právo vymáhat půjčené peníze zpět skrze advokáta, pokud dlužník neplní své závazky. Důležité je jednat v prvních třech letech od vypůjčení, kdy běží promlčecí lhůta.

Přednáška nám poskytla mnoho nových informací, které nás obohatily. Chci poděkovat za možnost účastnit se takových odborných přednášek a těším se na další podobné akce.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.