Články

4. C s Hanzelkou a Zikmundem kolem světa

V pondělí 29. ledna se třída 4. C zúčastnila přednášky, která se konala v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, konkrétně ve 14. budově baťovského areálu.


V rámci přednášky se studenti dozvěděli zajímavé informace o cestě, kterou Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund podnikli v letech 1947–1950. Celá přednáška probíhala interaktivní formou. Studenti se vžili do kůže obou cestovatelů, a po celou dobu přednášky měli za úkol psát deník a popisovat situace tak, jak je viděli samotní cestovatelé. Hanzelka se Zikmundem procestovali celou Jižní Ameriku a Asii. Navštívili státy jako Argentina, Peru nebo Maroko. Studenti tak zjistili, jak se v těchto státech dříve žilo, jaké byly tamější tradice. Jak se například lovilo v Peru, jak si cestovatelé poradili se všemi možnými problémy, které je na cestě potkaly. 

Celá přednáška byla zakončena sérií krátkých dokumentů. Zde studenti poznali, jaká byla cesta na nejvyšší keňskou horu Kilimandžáro nebo kdo jsou to ekvádorští lovci lebek.

Přednáška byla podána velmi zajímavou formou, a my vám můžeme jedině doporučit její návštěvu.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.