Články

Dobrý výkon = postup na MČR

Ve dnech 29. a 30. ledna 2024 proběhlo krajské kolo soutěže ve zpracování textu.


I letos vše probíhalo on-line. Soutěžící se mohli přihlásit do těchto disciplín: opis textu, korektura textu, audiotranscription, záznam mluveného slova a wordprocessing.

Výkony z krajského kola jsou vstupenkou na Mistrovství České republiky ve zpracování textu, které se letos na konci března uskuteční v Neveklově.

Výkony našich žáků nám všem udělaly radost, protože čtyři žáci postupují na MČR.

V letošním roce soutěžilo v opisu textu v rámci kraje 58 účastníků, z toho 19 žáků z naší školy. Radost nám udělala zejména Leona Chmelová (4. B), která svým výkonem 441,4 úhozů za minutu, a to bez jediné chyby, obsadila krásné 2. místo v rámci Zlínského kraje, a je samozřejmě jednou z postupujících.

V korektuře textu celkem soutěžilo 33 žáků, z toho 20 žáků naší školy. Zde si vybojoval 4. místo Jan Hanuš (4. B), který je dalším postupujícím, a na 5. místě se umístila dvě děvčata, Zuzana Martincová (2. A) a Kristýna Ponížilová (3. C). Obě se také dostala do nominace na MČR.

I letos jsme měli zastoupení v nejmladší disciplíně - audiotranscription. Hanu Patinkovou  (3. A) a Veroniku Beňovou (3. C). Obě podaly velmi pěkný výkon, který je zařadil na 6. a 8. místo z 12 soutěžících Zlínského kraje.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím budeme přát hodně štěstí na MČR v Neveklově.

Další výkony jsou uvedeny v tabulce.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.