Články

Lyžák 2024: Lyže, ale i fotbal s učiteli

Studentský život si těžko představit bez zážitku, kterým je lyžařský kurz.


My bychom vám chtěli povyprávět o tom našem, který se vyvedl skvěle. V pondělí 4.3. brzy ráno jsme naložili věci do autobusu a vyrazili do střediska Nassfeld v Rakousku. Po dlouhé, ale zábavné cestě jsme večer dorazili na Jugendsporthotel Leitner, kde nás čekal tradiční „Wiener Schnitzel“.

Každý den jsme zahajovali snídaní v podobě švédských stolů. Poté jsme se vydali vždy na svah a zlepšovali se tam v lyžařských dovednostech.

Poznali jsme všechny druhy počasí, jak mlhu, sněžení, tak i krásné sluníčko. Vždy jsme to skvěle zvládli. V jeden den na upravené sjezdovky napadlo asi 30 cm sněhu a podmínky se staly zrádnými. Téměř všichni jsme poznali, jak chutná sníh, ale vyvázli jsme bez problému a s radostí.  Nemůžeme zapomenout ani na krásné počasí a upravené sjezdovky, které jsme si opravdu užili.

Nechyběla ani zábava na hotelu. Paní učitelka Konečná nás obohatila informačními schůzkami, kde jsme se třeba dozvěděli, jak můžeme zlepšit techniku lyžování. Mohli jsme také vidět přehlídku v našich krásných vestách, což nám dalo motivaci je obléknout. Po celou dobu nechyběly ani neskutečné vtipy pana učitele Makówky, který vykouzlil vždy skvělou atmosféru. Dále se konalo fotbalové utkání společně s učiteli, kde zářila jednoznačně paní učitelka Stuchlíková. Tento výkon bychom v časopise Sport ohodnotili číslem 10. Poslední den se uskutečnila diskotéka, do které se nakonec zapojili i samotní učitelé s panem doktorem. Hvězdami parketu se stali pan učitel Lukovics s panem učitelem Krahulíkem, jejich kreace opravdu všem vyrazily dech. Za nás by jednoznačně zasloužili metál a nominaci do StarDance.

Naštěstí nikoho z nás nepotkalo žádné závažné zranění. Všechny maličkosti vždy s přehledem vyřešil pan doktor Sam, mimochodem fakt velký frajer na snowboardu. 

Je třeba ještě zmínit pana řidiče, kterému děkujeme za bezpečnou cestu.

Nás už jen mrzí, že jsme museli bohužel zpátky. 

A na závěr děkujeme všem učitelům i panu doktorovi za skvělý lyžařský kurz, na kterém jsme zažili chvíle, na které nikdy nezapomeneme. Díky!

 

         

         

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.